Oscar gecesindeki bu görüntü interneti ikiye böldü: Tamam çok şıksın ama senin yüzünden kimse bir şey göremedi!

Ancak Oscar ödüllerinin dağıtıldığı merasimde yaşanan misal bir hadise için bu üstte yazdıklarımızı düşünmek biraz güç. Sonuçta uzunluğumuzu değiştiremesek de kılık kıyafetimizi ya da saçlarımızın biçimini biraz da etrafımızdakileri düşünerek seçmek elimizde… Bu enteresan girişle ne mi kastediyoruz? Gelin o vakit merasim gecesine dönelim.

Oscar merasiminin davetlilerinden ve birebir vakitte mükafata aday olanlardan biri Barbadoslu müzikçi Rihanna’ydı. İkinci çocuğuna gebe olduğunu kısa vakit evvel açıklayan Rihanna, karnı burnunda katıldığı merasimde sahneye çıkıp müzik da söyledi.

Rihanna karnı burnunda katıldığı merasimde sahneye de muvaffakiyetle çıkarak herkesin takdirini topladı

RIHANNA SAHNEDE DEVLEŞTİ

Rihanna’nın seslendirdiği ve Black Panther: Wakanda Forever sinemasında yer alan ‘Lift Me Up’ isimli müzik Oscar’a adaydı. Merasimin klâsik kısımlarından biri olan kısımda Oscar adayı müzikleri seslendiren müzikçiler sahneye geliyor ve yapıtları bir de oradaki seyirciler için söylüyorlar.

Rihanna da ilerleyen hamileliğine karşın bu geleneği bozmadı ve şık elbisesinin içinde şarkıyı seslendirdi. Ve bu performans sırasında birinci Black Panther sinemasının yıldızı, genç yaşta kanser yüzünden hayatını kaybeden Chadwick Boseman da anıldı. Esasen müziğin ismi ve kelamları de birazcık şanssız yıldızı anlatıyordu.

Nijerya asıllı müzikçi Tems Oscar gecesine katılan en şık isimlerden biri oldu

Oscar’a aday olan müzik mükafatı bir diğer müziğe kaptırdı fakat olay burada bitmedi. Rihanna şarkıyı seslendiriyordu lakin müziğin hayata geçirilmesinde emeği olan bestekar, kelam muharriri ve prodüktörler de elbette mükafata adaydı ve TEMS, Rihanna, Ryan Coogler ve Ludwig Göransson’dan oluşan bu takım tam takım törendeydi.

TÖRENE OSCAR ADAYI OLARAK KATILMIŞTI

Hatta asıl ismi Temilade Openiyi olan Nijeryalı müzikçi ve kelam yazarıdı Tems, geceye katılan bayanlar ortasında en hoş giyinenlerden biri oldu. Kırmızı halıda verdiği pozlar moda sitelerinde paylaşılan, giydiği beyaz tuvalet ve bu tuvaletle birleşerek boynunun ve başının bir yarısını kaplayan tülden yapılmış kesim çok beğenildi.

Tems bu imajıyla şık bir kuğuya benzetildi fakat gece onun için tatsız geçti

27 yaşındaki hoş müzikçi bembeyaz kıyafeti ve zarafetiyle adeta bir kuğuya benziyordu ve merasimde onu her gören dönüp bir daha baktı. Fakat Tems için bu türlü hoş başlayan gece birebir biçimde noktalanmadı. İşte bunun nedeni de haberin başında verdiğimiz örnekti.

KIRMIZI HALIDA HERKES ONA BAKTI

Kırmızı halı geçişi bitip ünlü yıldızlar birer birer salonda kendilerine ayrılan koltukları doldurmaya başladılar. Tems büyük Hollywood yıldızlarından ve sinema takımlarından biraz geride, salonun ortalarında bir yerde, koltuk sırasının neredeyse tam ortasındaki yerine yerleşti. Lakin ortada büyük bir sorun vardı.

İşte herkesin lisanına düşen o enteresan görüntü

Lever Couture tarafından hazırlanan bu harika elbisenin baş kısmındaki kocaman tül modül genç müzikçinin gerisine oturan sayısız insanın merasimi izleyememesine yol açtı. Tems’in gerisine denk gelen konukların hepsi sahneyi görmek yerine müzikçinin elbisesinin bu devasa modülüne bakmak zorunda kaldı.

GECENİN OLAYI: BEYAZ TÜL

Bu yaşananlar gecenin sunucusu Jimmy Kimmel’ın seyircilerin arsında dolaştığı anlarda kameralara açıkça yansıdı. Merasimi takip eden ve tıpkı vakitte toplumsal medyayı da kullanan binlerce kişi ekran manzaraları alarak yaşananları paylaşmaya başladı. Merasimin üzerinden 24 saatten fazla geçmesine karşın geceye dair en çok konuşulan bahis da bu yaşanan talihsizlik oldu.

Sosyal medya kullanıcılarının birçok Tems’in bu yaptığının öbür konuklara saygısızlık olduğunu söyleyerek müzikçiyi eleştirirken hayranlarıysa çok şık ve hoş buldukları müzikçinin bu işte bir kabahati olmadığını savundu.

Genç müzikçi kısa bir müddet evvel NBA All Star maçının devra ortasında sahneye çıkarak hayranlarını bu türlü coşturmuştu

Viral hale gelen imgelerle latife yapma telaşına düşen toplumsal medya kullanıcıları herkesi gülmekten kırdı geçirdi. Bir kullanıcı “düşünsenize; tüm hayatınız boyunca Oscar merasimi için bir davet kapabilmeye çalışıyorsunuz lakin merasimde önünüze Tems oturuyor ve hiçbir şey göremiyorsunuz” yazdı.

“BİZİ MERAK ETMEYİN, TEMS’İN ARKASINDAYIZ”

Törene katılan davetlilerden kimileri da gece boyunca şahsen kendileri tweet atarak “Biz merak etmeyin. Oscar merasimine yetiştik ancak Tems’in gerisinde oturduğumuz için bizi kimse göremiyor. Kayıp değiliz, buradayız” latifeleri yaptı.

Bir Twitter kullanıcısı konutunda merasimi izlerken başına koyduğu yastıkla Tems’i bu türlü taklit etti

Bazı kullanıcılarsa meskenlerinde başlarına geçirdikleri benzeri giysi ya da eşyalarla görüntüler çekerek yıldız müzikçiyi taklit ettiler. Merasimin akabinde çok takipçili Twitter hesabından paylaşım yapan Tems ise “Hadi bana biraz daha latife yapın. Tahminen gülmekten ölürüm ve böylelikle bu sorunu da çözmüş oluruz” yazarak kendine yöneltilen eleştirilenden yıldığını ima etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir