Messi: Aklımdan o kadar şey geçiyor ki

Dünya Kupası’nın yarı final gayretinde Arjantin, 3-0’lık skorla Hırvatistan’ı eleyerek finale çıkan birinci kadro oldu. Bu sonuçla 36 yıllık Dünya Kupası hasretini sonlandırmaya bir maç uzakta olan Arjantin, 8 yılın akabinde da tekrar finale yükseldi.

En golcü Arjantinli

Birçok futbol otoritesi ve futbolsever tarafından ‘G.O.A.T.’ (tarihin en iyisi) diye nitelendirilen Messi, Hırvatistan maçında da grubunu öne geçiren golü atarak turnuva mesleğinde 11’inci golünü kaydetti ve Dünya Kupası tarihindeki en golcü Arjantinli oldu.

Maçın sonucunu belirleyen üçüncü golde ise tekrar Messi sahneye çıkarak gol pasını verdi.

Tek eksik Dünya Kupası

Turnuva öncesinde Cristiano Ronaldo ile birlikte şampiyonluğu en fazla kazanması istenen oyuncu durumundaki Lionel Messi ise hem performansıyla, hem de kazanmaya en çok yaklaştığı Dünya Kupası serüveniyle ülkesinde ve dünyada dikkatleri üzerine topladı.

Kulüp mesleğinde Şampiyonlar Ligi, La Liga, Ligue 1 üzere turnuva ve lig şampiyonlukları, ulusal kadro bazında Kupa Amerika’yı kazanan Messi, birçok ferdî rekorun da sahibi.

Maradona’yı geride bırakacak mı?

Birçok futbolsever her ne kadar Messi’nin kazandığı kupa sayısı fazla olsa da, bir Dünya Kupası olmadığı için Maradona’nın gerisinde kaldığını söylüyor.

Katar’da düzenlenen Dünya Kupası, Messi’nin Kupa Amerika’yı kazanmasıyla daha da büyüyen ‘Messi -Maradona’ kıyaslamasının da sonlanacağı turnuva olarak görülüyor.

‘Asla Maradona’nın yerini dolduramaz’

1978’de Dünya Kupası zaferi yaşayan Mario Kempes, Messi – Maradona kıyasına dair şu açıklamalarda bulunmuştu:

Messi, Diego Maradona’dan sonra geldiği için biraz şanssız. Messi, arka arda dört Dünya Kupası kazansa da Maradona’nın yerini dolduramaz. Şimdi Dünya Kupası’nı kazanamadı. İstediği kadar kupa yahut muvaffakiyet sahibi olsun, asla Diego ile karşılaştırılamaz.

Final için ne söyledi?

Maç sonrası finale kalmanın sevinciyle açıklama yapan Lionel Messi, hislerini şöyle tanım etti:

“Şu an aklımdan o kadar şey geçiyor ki, o kadar farklı hisler içindeyim ki… Bizi destekleyen bütün taraftarlar ve ailemiz bu muvaffakiyetin sahibi aslında. Tek istediğimiz şey buydu. Arjantin şu an dünyanın en yeterli grubundan birisi artık. Buraya gelene kadar bu seyahatin tadını çıkarmaya çalıştık. Bizim için güç bir yarıştı. Buraya gelirken birçok insan bize güvendi. Çok çılgınca bir şey başardık. Bir Dünya Kupası finali daha oynayacak olmamız bizim için inanılmaz bir his. Şu an en çok ailemi düşünüyorum. Hayattaki en kıymetli şey aile. Her vakit yanımdaydılar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir