‘Memleketimden İnsan Manzaraları’ yarışmasına başvurular başladı

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Nâzım Hikmet’in doğumunun 121’inci yılında, şairin “Memleketimden İnsan Manzaraları” isimli şiirini odağına alan bir fotoğraf yarışı düzenliyor.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğinde düzenlenen müsabakada iştirakçiler, Nâzım Hikmet’in yapıtlarının yarattığı moral kıymetleri, toplumsal ve siyasal etkiyi günümüz Türkiye’sinden hareketle görsel kıssalara dönüştürmeyi hedefleyecekler.

Fotoğrafçılar müsabakaya, 01.01.2019 tarihinden itibaren Türkiye hudutları içinde çekilmiş beş fotoğraftan oluşan bir seri ve bu serideki görsel anlatıya eklenecek bir metin çalışmasıyla katılacaklar.

Seçici Kurul’unda Coşkun Aral, Laleper Aytek, Murat Germen, Özcan Yurdalan ve Zeynep Altıok Akatlı’nın yer aldığı yarış, dijital, renkli yahut siyah-beyaz fotoğraf üzere farklı formatların hepsini kapsayan tek kategoride düzenleniyor.

Son müracaat tarihi 21 Mayıs 2023 olan yarışın şartnamesine buradan, müracaat formuna ise buradan erişilebilir. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir