Manisa Soma’da sathi kaplamalar sürüyor

MANİSA (İGFA) – Soma’nın Söğütçük, Koyundere, Büyükışıklar, Karacahisar Mahallelerinde ikamet eden vatandaşların 40 yıllık asfalt hasretlerine Manisa Büyükşehir Belediyesi son verdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından mevcut güzergâhta yürütülen temel çalışmanın akabinde asfalt çalışmasına başlandı.

Yürütülen çalışmayı; Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Üretim, Bakım ve Tamirat Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, Milliyetçi Hareket Partisi Soma İlçe Lideri Adem Yıldırım, Soma Muhtarlık İşleri Müdürü Can Doğan Cansever ve Mahalle Muhtarları inceledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol İmal, Bakım ve Tamirat Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, “Balıkesir hududunda, Koyundere Mahallesi ile Karacahisar Mahallesi ortasındayız. 3 yıldır bu bölgede ağır bir çalışma yapıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Kiraz, Kaplan, Duğla, Türkali Mahallelerimizin bulunduğu yaklaşık 32 kilometrelik gurup yolunda çalışmalarımızı tamamladık. Bulunduğumuz alanda geçtiğimiz yıldan beri genişletme ve koruge boru döşeme çalışmalarımızı devam ettiriyorduk. Temel çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte 13 kilometrelik küme yolunun kalan kısmını da devam ettik. Daha evvel Söğütçük Mahallemizle Koyundere Mahallemizi bağlayan yaklaşık 11 kilometrelik güzergâhımız vardı. Geçtiğimiz yıl tamamlamıştık. Devamın da bulunduğumuz bölgeyi Balıkesir karayollarına bağlayan yaklaşık 13 kilometrelik yolda sathi kaplamamızı tamamlıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir