Kağıthane’de sokak savaş alanına döndü

İstanbul Kağıthane’de arabaya silahlı atak görçekleştirildi.

Merkez Mahallesi Şafak Sokak’ta dün saat 14.30 sıralarında meydana gelen olayda bir arabayla sokakta ilerleyen iki kişi, içinde bir kişinin bulunduğu park halindeki lüks arabanın önünde durdu.

Yanına yanaşan arabası fark eden kişi, araçtan inerek kaçtı. Bu sırada öteki arabadakiler camdan silahlarını çıkararak lüks arabaya gerçek arka arda ateş etti. Açılan ateş sonucu arabanın camlarına 8 kurşun isabet etti. Saldırganlar, olayın akabinde araçlarıyla kaçarak izlerini kaybettirdi.

Saldırı sırasında seken kurşunlardan kimileri arabanın önünde durduğu binanın duvarına isabet ederken, bir kurşun da caddenin karşısında bulunan bir binanın 3’üncü katındaki dairenin pencere camına isabet etti.

Penceresinin çift camlı olması sayesinde kurşunun içeri girmediği dairede, böbrek hastası bir kişinin yaşadığı öğrenildi.

Sokak sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi. Olay yeri inceleme takımlarının olay yeri ve etrafında yaptığı incelemelerin akabinde araç çekiciye konularak emniyet otoparkına çekildi.

Polis saldırganların yakalanması için çalışmalara başladı.

Sokaktaki esnaf Fatih Koç, akın sırasında iş yerinde bulunduğunu belirterek “Otomatik silahla tarandı. Kurşun izleri de orada. Bir tane de karşı binanın camına isabet etti. Olay çok süratli gelişti, otomobilden ateş ettiler. Biz de dükkanda kendimizi can havliyle saklamak zorunda kaldık. Polisler geldi, olay yeri inceleme grupları geldi çalışma yaptı. Araçta bir kişinin olduğu söyleniyor. Ateş açılınca otomobilden inip aşağı gerçek kaçmış galiba. Nedir, ne değildir biz de bilmiyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir