İçme suyu sorunu 44 milyonluk yatırımla çözüldü

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından 44 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilen Kumluca Kuzca Söğüt Cuması İçme suyu Şebeke ve İshale Sınırları Projesi merasimle hizmete açıldı. Torosların tepesinde yer alan, Kumluca, Kemer, Konyaaltı Belediyeleri sonları kesişimindeki Kuzca Söğüt Cuması bölgesinin yıllardır süregelen içme suyu problemini tahlile kavuşturan projenin açılışına Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Antalya CHP Milletvekili Cavit Arı, Konyaaltı Belediye Lideri Semih Esen, Kumluca Belediye Lideri Mustafa Köleoğlu, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ne Kelam Verdiysek Ziyadesiyle Yapacağız

Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gördüklerini belirten Lider Muhittin Böcek, “Yollarınızı yapmak, susuz bir yeri bırakmamak, sizlerin gece gündüz buyruğunda olmak boynumun borcudur. Bugünlerde her ne kadar ucuz siyaset yapılsa da, vakit zaman kimi haksızlıklara uğrasak da biz yorulmayacağız, gece gündüz demeden çalışacağız. Bundan sonra yeniden birebir azim ve kararlılıkla arkadaşlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Ne kelam verdiysek ziyadesiyle yapacağız” dedi.

Elektriğe gelen artırımlardan yakınan Lider Muhittin Böcek, “Antalya’nın suyu kıymetli diyorlar. Bilmiyorlar ki Antalya’nın içme suyu 1198 kuyudan elde ediliyor. Bu kuyulardan su elektrik gücüyle üretiliyor. 2021 yılı Ağustos ayında ASAT’a ayda 38 milyon lira elektrik faturası geliyordu. Bu ay 140 milyon TL fatura geldi. Dün yeniden ASAT’ın kullandığı sanayi elektriğine yüzde 50 daha artırım geldi. Biz içme suyunda KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesini vatandaşın lehine uygulayan birinci belediye olduk. Son elektrik artırımıyla ziyanımız daha da artacak” diye konuştu.

Oymapınar’ın Suyunu Kullanamıyoruz

Manavgat’ın Oymapınar Barajı suyunu, Manavgatlılara kullandıramadıklarını anlatan Lider Böcek, “Manavgat’ın suyu yıllar evvel bir firmaya verilmiş. Biz ırmağın kenarından elde ettiğimiz suyu vatandaşa ulaştırmaya çalışıyoruz. Lakin bunların hepsi geçecek. Az kaldı. Geliyor gelmekte olan” sözlerini kullandı.

İşi Çözecek Olanı Seçtiniz

Antalya CHP Milletvekili Cavit Arı, 2018 yılında bölgeyi ziyaret ettiğinde içme suyu ve yol meselelerinin gündeme geldiğini hatırlatarak, “Bugüne kadar sizin yol ve su probleminizi çözemeyenleri seçmeyin o vakit demiştim. Çözecek olanı seçin demiştim. İşte bugün bu sorunu çözecek olanlar seçildi ve bu sıkıntınız çözüldü. Demek ki işi çözecek olanı seçeceksiniz. Büyükşehir Belediye Liderimiz gece gündüz çalışarak yıllardır çözülemeyen meseleleri çözmek için çalışıyor” dedi.

Başkan Böcek’e Teşekkür

Kumluca Belediye Lideri Mustafa Köleoğlu da, bölgenin yıllardır süregelen su ve yol meselelerini Lider Böcek’in çözdüğünü belirterek, “Göreve gelir gelmez doğup büyüdüğümüz toprakların yol, su üzere kanayan problemlerine el koyduğu için Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek’e teşekkürlerimizi sunuyorum. Sağ olun var olun diyorum” diye konuştu.

Kanayan Yaramızdı

Kuzca Mahalle Muhtarı Ali Okur, içme suyu meselesinin yıllardır Kuzca ve etrafının kanayan yarası olduğunu belirterek, “Susuzluğumuza deva olan. İçme suyu kelamını yerine getiren, yolumuzu yapan, yılmadan bize hizmet eden Antalya Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum. Birinci sefer bir Büyükşehir Belediye Lideri Kuzca’ya geliyor, bu kadar hizmet getiriyor” dedi.

Kuzca Mahalle Muhtarı Ali Okur, merasim problemde Lider Muhittin Böcek’e teşekkür plaketi ve kabak kemane ikram etti. Lider Böcek ve protokol üyeleri açılışın akabinde musluklardan birinci suyu akıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir