Fenerbahçe – Trabzonspor gerginliği sona erdi

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar, sarı-lacivertli takımın Lideri Ali Koç ile birlikte Trabzonspor- Basel müsabakasını Trabzonspor’un davetlisi olarak Şenol Güneş Stadyumu’ndan takip edeceklerini açıkladı. Türk futbolunda tarihi ehemmiyet taşıyan bu gelişmenin akabinde iki grup ortasında 3 Temmuz 2011’den bu yana müddet gelen gerginliğin büsbütün son bulması bekleniyor.

UEFA Konferans Ligi son 16 Play-off çeşidi müsabakasında Perşembe akşamı İsviçre grubu Basel’i konuk edecek Trabzonspor, geçtiğimiz hafta pazartesi günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili yerle bir ederek 35 bin 418 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan zelzelenin yaralarını sarmak için örnek bir adım attı.

Spor Toto Muhteşem Lig’in son şampiyonunun Lideri Ahmet Ağaoğlu, güçlü müsabakaya Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, idare heyeti üyeleri ve tüm kulüp liderlerini davet etti.

Bordo-mavili grup, Basel ile oynayacağı müsabakanın tüm gelirlerini Kahramanmaraş sarsıntısından etkilenen afetzedelere bağışlayacak. Karadeniz grubu, ayrıyeten satışa çıkan maç biletlerinin yanı sıra depremzedelere bağışları artırmak ismine Basel gayretine özel hatıra bileti de satışa sundu.

UĞUR DÜNDAR CANLI YAYINDA AÇIKLADI: TRABZON’A GİDECEĞİZ

Her kısımdan tüm kadro taraftarların ağır talebi üzerine hayata geçirilen uygulamayla elde edilecek gelirler, depremzedelere aktarılmak üzere AFAD’a bağışlanacak.

TV100 ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Özel Yayın’ programında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, Trabzonspor’dan gelen daveti kabul ettiklerini açıklayarak sarı-lacivertli takımın lideri Ali Koç ile birlikte Trabzonspor- Basel müsabakasını Şenol Güneş Stadyumu’ndan takip edeceğini açıkladı.

Dündar’ın açıklamaları sonrasında 3 Temmuz 2011’den bu yana iki kadro ortasında mühlet gele gerginliğin artık büsbütün son bulması bekleniyor.

“BİZ VE BAŞKA KULÜP LİDERLERİ TRABZON’A GİDECEĞİZ””

Dündar açıklamasında şunları söyledi:

“Kucaklaşmayı gerçekleştiren en hoş platformlardan biri futboldur. Benim futbola bakış açım bu türlü. Perşembe günü Trabzonspor’un Basel ile Avrupa Kupası maçı oynanacak. Bu, sarsıntıdan sonraki birinci sportif müsabaka olacak. Bizim liderimiz sayın Ali Koç, Trabzonspor Kulübü Lideri’nin davetlisi olarak hem Kulüpler Birliği Lideri kendisi hem de Fenerbahçe’nin Lideri. Beni de Trabzonspor Divan Konseyi Lideri sayın Ali Sürmen davet etti. Biz ve başka kulüp liderleri Trabzon’a gideceğiz, bilet paralarını cebimizden ödeyeceğiz. O maçın tüm geliri depremzedelere gönderilecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir