Erkunt Traktör’ün kurucusu vefat etti

ASO Eski Meclis ve İdare Heyeti Liderlerinden Mümin Erkunt’un kızı olan Zeynep Erkunt Armağan, iş hayatına Erkunt Sanayi Döküm ve Makine Fabrikaları’nda başladı. Kurduğu bilgi süreç kısmında 7 yıl çalışan Armağan, 1990-1998 yılları ortasında satış müdürü, 1998-2005 yılları ortasında da mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak vazife yaptı.

2003 yılında Erkunt Traktör Sanayi’nin kurucu ortakları ortasında yer alan Zeynep Erkunt Armağan, firmanın kısa mühlet içinde Türkiye’nin birinci yerli tasarım traktörünü üretmeye başlamasını sağladı. Üretime başladıktan sonra altı yıl içinde pazarda birinci üç firma ortasına giren Erkunt Traktör, yanı sıra Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu ortasında da yer aldı.

Zeynep Erkunt Armağan, Erkunt Traktör’ün 2017 yılında Hindistan merkezli Mahindra & Mahindra’ya satışından sonra da şirket idaresindeki misyonuna devam ediyordu. Armağan, iş dünyasıyla ilgili pek çok STK’da da vazife yapıyordu.
Zeynep Erkunt Armağan’ın cenazesi, 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü (bugün) öğlen namazını müteakip Gölbaşı Mezarlığı Camii’nde kılınacak cenaze namazının akabinde defnedilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir