Erdoğan müjdeyi duyurdu: Asgari ücret zammı kararı! Memur ve emekli zammı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın akabinde açıklamalarda bulundu.

SON DAKİKA TABAN FİYAT ARTIRIMI AÇIKLAMASI

Lider Erdoğan, Türkiye’de milyonlarca çalışanın merakla beklediği taban fiyat artırımı, memur ve emeklilerin artırımıyla ilgili müjdeli haberi duyurdu.

Lider Erdoğan, minimum fiyata artırım yapılacağı muştusunu verdi.  Erdoğan, kamu çalışanları ve emeklilere enflasyon farkının verileceğini açıkladı.

Lider Erdoğan açıklamasında, ”Ülkemideki her bölümü enflasyona ezdirmeme kelamımızı yerine getirmek için  her fırsatı kıymetlendiriyor, her imkanı harekete geçiriyoruz. Taban fiyatın tekrar değerlendirilmesini istedim. Bakanlığımız muhakkak sayıya nazaran personel çalıştıran işletmeleri gözeten formda bir düzenleme yapacaktır. İnşallah en kısa müddette müjdeli bir haberi paylaşmak istiyoruz.dedi.

ÇALIŞANIMIZIN VE EMEKLİMİZİN HAYAT PAHALILIĞININ ALTINDA EZİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Erdoğan kelamlarının devamında “Amacımız enflasyon oranı kaç olursa olsun hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin hayat pahalılığının altında ezilmesine müsaade etmemektir.” sözlerini kullandı.

MEMUR MAAŞLARI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE HESAPLARDA OLACAK

Lider Erdoğan ayırca, Temmuz ayı memur maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz’da artırımlı haliyle ödeneceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir