Erdoğan: Hepsi birer bakanlık alacakmış, ülke nasıl yönetilir haberleri yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethiye’de partisinin Muğla ‘Gençlik Buluşması’na katıldı. “Bizim size verdiğimiz isim ne ‘Z’ ne ‘Y’… Teknofest gençliği. Bilhassa global siyasette sizlerden çok farklı pozisyonlar bekliyoruz. Kendinize inanın, itimadın. Zira bu yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak” diyen Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

HERKES RUSYAYA SALDIRIRKEN BİZ SALDIRMADIK: Rusya-Ukrayna olayında Türkiye’nin pozisyonu görüldü. Karadeniz tahıl koridorunda sorunu çözen ülke Türkiye oldu. Fakat işimiz bitmedi. Herkes Rusya’ya saldırırken biz Rusya’ya saldırmadık. Tam tersine Sayın Putin’le olan ilgilerimizi daha evvel nasılsa yeniden birebir biçimde koruduk. Hatta, şöyle de hoş bir teklif yaptı, ‘Tahılı fiyatsız göndereyim’ dedi. Biz de ‘Senin fiyatsız göndereceğin tahılı biz de fabrikalarımızda una çevirir, senin de istek ettiğin üzere yoksul Afrika ülkelerine göndeririz’ dedik. Artık gayemiz buğdayı una çevirip yoksul Afrika ülkelerine göndermek.

Ekonomik göstergelerin tamamında, ülkeyi 20 yıl öncesinin tablosuyla kıyas dahi edilemeyecek düzeylere getirdiklerini kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

SEÇİM: Sevgili gençler, elbette bu meşakkatli süreçte zorlandığımız vakitler oldu. Kimi vakit ter döktük, kimi vakit ihanete uğradık, kimi vakit akınlara maruz kaldık. Kendimiz bedel ödesek de hamdolsun ne gençlerimizin ne de milletimizin hiçbir ferdinin ayağına taş değmesine asla müsaade etmedik.

Şimdi de yeni bir atakla daima birlikte ülkemizi global ligin en üst sıralarına çıkarmanın hazırlıklarını yapıyoruz. Bunun için önümüzdeki en değerli imtihan 2023 seçimleridir. Sizler bu seçimlerin en değerli aktörlerisiniz. Türkiye yabancı medya organlarının sözüyle tarihinin en kritik seçimlerinden birini yapacak. Millet olarak bu seçimlerde yalnızca adaylar ortasında bir tercihte bulunmayacağız, vereceğimiz oyla tıpkı vakitte eski Türkiye ile yeni Türkiye ortasında çok değerli bir tercih yapacağız. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla ya hoş, memnun ve müreffeh yarınlara yelken açacağız ya da krizin, arbedenin, belirsizliğin, siyasi istikrarsızlığın eksik olmadığı eski Türkiye iklimine tekrar döneceğiz.

ÜLKE NASIL YÖNETİLİR HABERLERİ YOK: Masacıların nasıl bir Türkiye vaat ettiğini, nasıl bir cumhurbaşkanı hayal ettiğini sizler de görüyorsunuz. Ne diyorlar? Hepsi başbakan yardımcısı olacakmış, birer tane de bakanlık alacaklarmış. Ya bu türlü memleket mi yönetim edilir? Bu cehalet. Bu ülke nasıl yönetilir haberleri yok.

İşte biz 20 yıl bu ülkeyi yönettik. Ve nereden aldık, nereye getirdik, her şey ortada. Şu anda daha ortada bir şey yok. Arbede gürültü aldı başını gidiyor. Bunların anayasadan da haberleri yok. Bir kez anayasayı nasıl değiştireceksin? Ondan da haberleri yok. Ne diyor? ‘Hemen seçime gideriz’ diyor. Allah Allah. Seçime gitmenin de koşulları var. Daha seçim mi kazandın, cumhurbaşkanını mı seçtin? Neye nazaran şu anda kalkıyorsun da seçime gidiyorsun. Onca toplantı yaptılar, ortaya vizyon, proje namına hiçbir şey koyamadılar. Ajans mahsulü üçüncü sınıf sokak tiyatroları dışında gençlerimizin dikkatini çekecek hiçbir adım atamadılar. Lakin bu ortada, yurt dışından çok çok değerli adamları, işte George’lar, filan, falan onlar geliyor. Yok bilmem işte Merkel’in danışmanıymış, yok şunun danışmanıymış. Bu millete yerli ve ulusal yöneticiler lazım.

GÜDÜMLÜ BİR FİGÜR: Cumhurbaşkanı adayı olarak iradesi olmayan, kendi başına karar alamayan, talimatla hareket edecek güdümlü bir figür tanımı yapıyorlar. Kendilerinin bile güvenmediği birine milletimizin güvenmesini istiyorlar. Kendilerinin prestij etmediği bir siyasetçiye, Amerika’sından Rusya’sına, Çin’inden Avrupa’sına dünya başkanlarının prestij göstermesini bekliyorlar. Trajikomik bu tabloyu da yüzleri hiç kızarmadan, gençlerimize ‘eşitlikçi demokrasi’ diye yutturmaya kalkıyorlar. Gençlerimizin esasen bu türlü bir şeyi yutmayacağını çok güzel biliyorum. Benim bildiğim, tanıdığım gençler bu türlü bir saçmalığa ve akıl tutulmasına asla prestij etmez. 2023 seçimleri tüm bu saçmalıkların, zırvaların çöpe atıldığı, Türkiye Yüzyılı’nın güneş üzere üzerimize doğduğu bir milat olacaktır. Bu hususta en çok siz gençlerimize güveniyorum ve artık de siz gençleri dinlemek istiyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir