Emniyet’ten maaş promosyonu açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kimi toplumsal medya hesapları tarafından gündeme getirilen teşkilat mensuplarının maaş promosyonlarına ait tezlerle ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Personelin, 2022- 2027 periyodunu kapsayan 5 yıllık maaş promosyon protokolünün, 18 Mart 2022’de Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş. ile imzalandığı ve promosyon ödemelerinin 104 TL’den 300 TL’ye çıkarak yüzde 188 artış sağlandığı vurgulanarak, şöyle denildi:

“Promosyon ihalesine, ilgili teknik şartnamenin ‘bankanın her vilayet merkezinde minimum bir şubesi bulunacaktır’ kuralını sağlayan 3’ü kamu, 1’i özel olmak üzere toplam 4 banka davet edilmiş; Ziraat Bankası iştirak sağlamamış, Halkbank teşekkür mektubu göndermiş, İş Bankası 129 TL teklif sunmuş, Vakıfbank ise 225 TL’lik teklifini daha sonra 300 TL’ye çıkararak en yüksek teklifi vermiştir. Tüm taraflar ve yetkililerin bulunduğu kurulca, Vakıfbank’ın 300 TL’lik teklifi, en yeterli teklif olarak değerlendirilmiş ve protokolün imzalanmasına müteakip işçiye ödenmeye başlamıştır. Promosyon ödemelerinin, enflasyon karşısında bedel kaybetmemesi için her 6 ayda bir yapılacak memur maaş artırımı oranında artırılması kuralı getirilmiştir. Bu kapsamda Ocak 2023 tarihinde birinci artırımlı ödeme gerçekleştirilecek ve aylık 300 TL’lik ödeme memur maaş artırımı oranında artacaktır. Promosyon ödemelerinin tamamı işçiye dağıtılmakta olup taşıt vb alımı üzere farklı bir alanda kullanımı asla kelam konusu değildir. Maaş protokolü, vilayet emniyet müdürlükleri mevcut protokollerinin müddeti bittikçe dahil olabilecek biçimde düzenlenmiştir.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir