Diyarbakır’da iki aile arasında ‘kız isteme’ kavgası: 13 yaralı

Diyarbakır’da iki aile ortasında çıkan silahlı hengamede 3’ü ağır 13 kişi yaralandı. Jandarmanın giriş ve çıkışı kapattığı kırsal mahallede tekrar olay çıkmaması için elektrikler de kesildi.

Olay, Bağlar ilçesi kırsal Üst Molla Ali Mahallesi Doluçanak mezrasında meydana geldi. Argümana nazaran akraba iki aile ortasında daha evvel ‘kız isteme’ yüzünden başlayan hasımlık, akşam saatlerinde tartışmaya dönüştü. Tarışma kısa müddette büyüyerek silahlı hengameye dönüştü.

Kavgada, İ.D., F.D., Y.D., H.D., B.D., H.D., M.D., D.D., A.D., D.D., S.D., B.D., ve M.D., yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sıhhat ve jandarma takımı sevk edildi. Köyün giriş ve çıkışları jandarma tarafından kapatılırken, yaralılar birinci müdahalenin akabinde ambulanslarla kentteki hastanelere götürüldü. Yaralılardan 3’ünün hayati tehlikesinin olduğu belirtilirken, taraflar ortasında yeni bir olay çıkma ihtimaline karşı köyün elektriği denetimli olarak kesildi. Hengameye karışan birtakım şüphelilerin gözaltına alındığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir