Cumhuriyet Caddesi parke taşa dönüyor

GÜMÜŞHANE (İGFA) – Gümüşhane Belediyesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde, vatandaşların uzun vakittir şikâyetçi olduğu ve biran evvel değişmesi tarafında talepte bulunduğu küp taşları tam değiştiriyor.

Gümüşhane Belediyesi tarafından ihale edilen ve ihale sonucunda parke üretim işini kazanan firma belirlenen programlar dâhilinde birinci olarak Cumhuriyet Caddesi üzerinde ki çalışmalarına başladı. Gümüşhane Belediyesi tarafından bilhassa kışın ve yağmurlu havalarda otomobillerin ve yayaların ilerlemekte zorlandığı yolların değişmesi tarafında karar alınırken, Cumhuriyet Caddesi üzerinde sokak ve caddelerde gerçekleştirilen parke taşı döşeme ve sokak düzeltme çalışmaları son süratiyle devam ediyor.

Gümüşhane Belediye Lideri Ercan Çimen yol çalışmaları hakkında Gümüşkoza Gazetemize açıklamalarda bulundu. Lider Çimen, “Cumhuriyet Caddesinin anayol güzergâhında bulunan küp taşı eksiksiz değiştiriyoruz. Vatandaşlarımızın birden fazla bu taşın değişmesini istiyordu. Vatandaşlarımız daima olarak bu taşların değişmesi istikametinde belediyemize telkinde bulunuyordu. İhale yaptık. İhale sonunda kazanan firma çalışmalara başladı. Bu çalışmaları bitirerek başka düzenleme çalışmalarına davam edeceğiz. Bu küp taşlardan ötürü araçlar ziyan görüyor ve toza meydan veriyordu. Bilhassa kışın ve yağmurlu havalarda araçlardan yayaların üzerine su sıçrıyordu. Bu nedenle değişmesi istikametinde karar aldık ve uyguladık” dedi.

Gümüşhane’de ulaşımı rahatlatmak ve etraf nizamını sağlamak maksadıyla sürdürülen yol, imal ve tadilat çalışmalarının kısa müddet içerisinde tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir