Cinayet anını film seti sanmış 

Ankara’da geçersiz araba ilanı verip, anlaştıkları Hüseyin Angı’yı (36) ıssız yere götürerek öldüren İbrahim Ay ve Recep Sarı ile tutuksuz 4 sanığın yargılandığı davada mobilyacı Eyüp K., şahit olarak dinlendi. Eyüp K., yolda giderken olayı gördüğünü fakat sinema çekildiğini sandığı için polise ihbarda bulunmadığını söyledi.

DHA’nın haberine nazaran, Şırnak’ta yaşayan muhasebeci Hüseyin Angı, internette ilanını gördüğü satılık arabası almak için mart ayında Ankara’ya geldi. Angı, 23 Mart günü irtibata geçtiği şahıslarca götürüldüğü Gölbaşı ilçesinde av tüfeği ile vurularak öldürüldü.

Şüpheliler, Angı’nın cesedini, üzerindeki cep telefonu ile cüzdanı aldıktan sonra Dikilitaş köyü mevkisinde sazlık alana attı.

Olaydan sonra başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan İbrahim Ay ve Recep Sarı hakkında “suç kanıtlarını gizlemek ya da yakalanmamak için insan öldürmek” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet, “birden fazla şahısla yağma”, “silahla kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “nitelikli dolandırıcılık” cürümlerinden ise 39’ar yıla kadar mahpus, tutuksuz sanıklar Kemal Can Orhan, Metehan Taşbek, Nazif Yüksel ve Samet Ceylan hakkında da “bilişim yoluyla dolandırıcılık” kabahatinden 4’er yıldan 10’ar yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

‘TELEFONDA HÜSEYİN’İN BAĞIRMASINI DUYDUM’

Ankara 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki görülen davanın bugünkü celsesine tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada şahit olarak dinlenen Ceger K., Hüseyin Angı’nın çocukluk arkadaşı ve aile dostu olduğunu, olaydan birkaç gün evvel Angı’nın kendisini arayarak ‘İbrahim’ isimli birinden araç aldığını ve Ankara’ya gideceğini söylediğini aktardı.

Olay günü saat 13.20’de maktulü aradığını lakin telefonu açmadığını, ortadan bir mühlet geçtikten sonra telefonun açıldığını lakin yanıt vermediğini anlatan Ceger K, “Telefon açılınca karşıdan cevap gelmedi lakin Hüseyin ‘Arkadaşlar niyetiniz nedir?’ diye yanındakilere bağırıyordu. Bu sırada bağrışma sesleri geldi ve bir daha telefonu açmadı” diye konuştu.

‘MÜŞTERİM BÖLGEDE SİNEMA SETİ KURULDUĞUNU SÖYLEDİ’

Duruşmada şahit olarak dinlenen Eyüp K. ise mobilyacı olduğunu, olay günü müşterilerine mobilya götürmek için aracıyla Konya yolundan Gölbaşı’na bağlanan patika yolda seyrederken, beyaz aracın önünde 2 kişinin, yerde yatan şahsa silah doğrulttuğunu gördüğünü anlattı.

Eyüp K., olayı görünce çok korktuğunu, mobilyayı teslim ettiği sırada gördüklerini müşterisine anlattığını söyledi. Mahkeme liderinin “Neden emniyet ünitelerini aramadın?” sorusuna Eyüp K., “Müşterimle konuştuğumuzda o bölgede bazen sinema seti kurulduğunu söyledi. Ben de sinema çekiyorlar zannettim” cevabını verdi.

Tanık beyanlarının akabinde 2 sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir