CHP’li iki meclis üyesi, İBB’ye ait olan Swiss Otel’in arazi satışının iptali için dava açtı: Kamu zararı oluşacak

CHP’li meclis üyeleri Özgür Öz ve Mehmet Ali Tüy, Beşiktaş’ta bulunan ve mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ilişkin olan Swiss Otel toprağının satış süreci kararının iptali için dava açtı. Satış kararı oylanırken ret oyu kullanmalarının akabinde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu tarafından disipline sevk edilmeleri istenen CHP’li iki meclis üyesi, kamu ziyanı oluştuğu münasebeti yürütmenin durdurulmasını istedi.

GazeteduvaR’dan Osman Çaklı’nın haberine nazaran,  İstanbul Beşiktaş’ta bulunan ve mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ilişkin olan Swiss Otel yerinin satılmak istenmesiyle ilgili dava açıldı.

18 Mayıs’ta İBB Meclisi’nden geçen karara, CHP’li meclis üyeleri Özgür Öz ve Mehmet Ali Tüy ile UYGUN Partili meclis üyeleri Bora Kılıç ve Yakup Fındık ‘hayır’ oyu kullanmıştı. 

63 bin metrekarelik arazinin satışıyla ilgili CHP’li üyeler Öz ve Tüy İstanbul 4. Yönetim Mahkemesi’ne yürütmenin durdurulması ve belediye meclis kararının iptali için 6 ve 7 Eylül tarihinde iki farklı dava açtı. Öz ve Tüy’ün avukatı İsmail Hakkı Atal, İBB Meclisi’nin kamu faydasını gözetmediğini savunarak, müvekkillerinin CHP Disiplin Kurulu’na sevk edilmek istenmesine de reaksiyon gösterdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir