Bayern Münih ve Barcelona, Lewandowski için anlaştı!

İspanya La Liga takımlarından Barcelona, uzun vakittir takımına katmaya çalıştığı Robert Lewandowski transferi konusunda Bayern Münih ile mutabakat sağladı.

Alman Kulübünün CEO’su Oliver Kahn

“Barcelona ile Robert Lewandowski için kelamlı bir mutabakata vardık, yalnızca evrakları hazırlamamız gerekiyor.”

50 milyon euro bonservis

Daha evvel Lewandowski için yaptığı transfer teklifleri Bayern Münih tarafından yetersiz bulunan Barcelona’nın, Alman kulübünü ikna etti. Barcelona’nın 50 milyon euroya Bayern’le el sıkıştığı kaydedilirken, Lewandowski’nin ise Katalan takımıyla 3 yıllık muahede yaptığı aktarıldı.

Takım arkadaşlarıyla vedalaştı

Polonyalı oyuncunun son 24 saatte Bayern Münih’e ağır baskı uyguladığı ve Barcelona’yla anlaşılması istikametinde büyük gayret sarf ettiği biliniyordu. Yıldız oyuncu bu sabah yapılan son idmana katılarak arkadaşlarıyla vedalaştı. 33 yaşındaki Polonyalı’nın bu hafta İspanya’ya giderek Barcelona ile mukavele imzalaması bekleniyor.

Bayern’den ayrılmak isteyen golcü oyuncu, tatil sonrası Almanya’ya ailesi olmadan dönmüştü. Polonya basınında çıkan haberlerde ise Robert Lewandowski’nin 8 yıldır yaşadığı Münih’e ailesini getirmemesinin gerisinde mevt tehditlerinin olduğu yazılmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir