Atatürk hayranı Alman turist, Müslüman olup “Kemal” ismini aldı

Antalya‘ya tatile gelen ve ziyaret ettiği mescitlerden etkilenerek İslam’ı araştıran Alman turist Robert Taylor, evvel Müslüman oldu, akabinde hayranı olduğu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kemal” ismini aldı.

Bir golf gereci firmasının Avrupa ve Türkiye bölge distribütörü olan Taylor, tatil için geldiği Antalya’da, mescitleri ziyaret etti. Mescitlerden ve ezandan etkilenen Taylor, İslam’ı araştırınca Müslüman olmaya karar verdi.

Serik İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida merasiminde, Almanya’da 6 yıl vazife yapan İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, Taylor’a İslamiyet’in temel asıllarını anlattı. Daha sonra kelimeişehadet getirerek Müslüman olan Taylor, Mustafa Kemal Atatürk’ü çok sevdiğini, onun hayranı olduğunu belirterek, “Kemal” ismini aldı.

Dua edilmesiyle tamamlanan merasimde Vilayet Müftüsü Köksal, Taylor’a “İhtida Belgesi” ile mealli Kur’an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar armağan etti.

Törene Serik İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Ömer Akkaya, Din Hizmetleri Uzmanı Veysel Tosun, Dinler Bahçesi Rehber İmam Hatibi Sonay Yıldırım da katıldı.

Kaynak: AA / Aktüel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir