Alparslan: Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman, hangi gün? Alparslan: Büyük Selçuklu yeni bölümü bu akşam 5 Aralık yok mu, 12 Aralık’ta mı?

Alparslan: Büyük Selçuklu, Akli Sinema üretimi imzalı, direktörlüğünü Sedat İnci’nin yaptığı, senaryosunu Emre Konuk’un kaleme aldığı, birinci kısmı 8 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan tarihî ve kurgu cinsindeki Türk televizyon dizisidir. Alparslan bu akşam yok mu, neden yok? Alparslan dizisi bugün var mı? Alparslan yeni kısmı ne vakit? Alparslan: Büyük Selçuklu yeni kısım ne vakit, hangi gün?

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU YENİ KISIM NE VAKİT, HANGİ GÜN?

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi olağanda her Pazartesi saat 20:00 ‘da TRT 1’de ekranlara geliyor. Ama Dünya Kupası nedeniyle kimi haftalar dizi yayınlanmayacak. Dizi bugün de yeni kısmı yok. Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinin yeni kısmı haftaya 12 Aralık Pazartesi günü ekranlara gelecektir.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU BU AKŞAM YOK MU, NEDEN YOK?

Alparslan: Büyük Selçuklu bugün yani 5 Aralık Pazartesi günü Dünya Kupası maçlarından ötürü ekranlara gelmeyecek. Dizinin yeni kısmı bugün değil haftaya yayınlanacak. 2022 FIFA Dünya Kupası maçları nedeniyle TRT 1’de kimi günler diziler ekranlara gelmiyor. Bugün de birebir biçimde çeyrek final maçından ötürü Alparslan: Büyük Selçuklu yayınlanmayacak.

Twitter’dan yapılan açıklama şöyle:

“”Vaspurakan benimdir, sana teslim etmeyeceğim!”

#AlparslanBüyükSelçuklu 37. kısım fragmanı yayında!

Yeni kısım 12 Aralık Pazartesi 20.00’de @trt1’de.”

Buna nazaran dizi haftaya 12 Aralık günü ekranlara gelecek. Bugün Dünya Kupası maçlarından ötürü dizinin yeni kısmı olmayacak.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Sultan Alparslan’ın kutlu seyahati…

Büyük Selçuklu Sultanı Tuğrul Beyefendi, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Bunun üzerine Anadolu’ya sefer buyruğu verir. Sefere giden Selçuklu meliklerine gizemli birtakım suikastçılar saldırır. Akının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan bir Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça Hatun ortasındaki destansı aşkın birinci kıvılcımı olur. Lakin Alparslan, Akça’nın hoşluğunun gerisinde sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sıkıntıların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Lakin Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı kusur, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans ordusuyla karşı karşıya gelir. Pasinler Savaşı, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda birinci adım olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir