Akşener’den İran mesajı: Baskıya başkaldıran kadınları tüm kalbimle selamlıyor

İran’da yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener, “İran’da özgürlükleri için sokaklara dökülen ve baskıya başkaldıran bayanları tüm kalbimle selamlıyor; İran idaresini, bayanların onurlu bir hayat için yükselttikleri haklı sese kulak vermeye ve insan haysiyetine yakışan ıslahatları hemen yapmaya davet ediyorum” dedi.

İYİ Parti önderi Meral Akşener, toplumsal medya hesabından açıklamada bulundu. İran’da yaşanan olaylara vurgu yapan Akşener, şu tabirleri kullandı;

*Maalesef çağımız, sultancıl yapıların ve etraflarındaki haramzadelerin; İktidarlarını yasallaştırmak ve sürdürmek ismine yaptıkları türlü zorbalıklar ve aldıkları akla ziyan kararlarla süratle, insanların memnunluklarının ellerinden alındığı bir cendere içine sürükleniyor.

*Her yerde çokça bulunan kötücül ve çıkarcı iktidar kümeleri sıklıkla; kelamda dostların ve kelamda düşmanların olduğu hayali bir kozmosta, kazananı yalnızca oligarşilerin olduğu kurmaca bir kabusu; İnsanlara “beka mücadelesi” diye yutturmaya çalışıyor.

“BUNUN AKSİNİ DE ASLA KABUL EDEMEYİZ”

*Nitekim İran’da bayanlara yaşatılan kabusu da bu çerçeveden farklı düşünemeyiz. Bayanların keyifli ve huzurlu bir hayat sürebilmeleri, tercihlerinde özgür olmaları ve itilip kakılmadan yaşayabilmeleri en temel ve en kutsal haklarıdır. Bunun aksini de asla kabul edemeyiz.

*Bu vesileyle, İran’da özgürlükleri için sokaklara dökülen ve baskıya başkaldıran bayanları tüm kalbimle selamlıyor; İran idaresini, bayanların onurlu bir hayat için yükselttikleri haklı sese kulak vermeye ve insan haysiyetine yakışan ıslahatları ivedilikle yapmaya davet ediyorum.

*Turgut Uyar’ın dizelerinde de söylediği üzere:

“Saçlarımı daima kestim tutacak kadar kalmasın dedim. Zira bir başkaldırma lakin saçlarından tutulur…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir