4,5 yaşındaki Daniel, Dünya Motokros Şampiyonası’nda

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nın Türkiye etabı, Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Dört kısımda 120 atletin katıldığı yarışlarda, Türkiye Motosiklet Federasyonunda vazifeli Ertan-Anna Pehlivan çiftinin 4,5 yaşındaki oğulları Daniel Pehlivan, motosiklet kullanmasıyla yüzlerce kişinin dikkatini çekti.

Küçük motosikletiyle karavan ve çadırlar ortasında gezinen minik Daniel, büyük ilgi gördü. Yerli ve yabancı atletler ile etraftakilerin büyük sempatisini kazanan Daniel’i birçok kişi hatıra fotoğraf çektirdi.

“BÜYÜYÜNCE MOTOKORS YARIŞLARINA KATILMAK VE ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM”

4,5 yaşındaki Daniel Pehlivan, motosiklet kullanmayı çok sevdiğini söyledi. Motosikleti çok sevdiğini söz eden Daniel, “Ben evvel bisiklet kullanıyordum, sonra babam bana motosiklet aldı. Motosiklet kullanmayı babam bana öğretti. Motosiklet kullanmayı çok seviyorum. Beşerler beni durdurup fotoğraf çektiriyor. Bende çok keyifli oluyorum. Büyüyünce motokors yarışlarına katılmak ve şampiyon olmak istiyorum.” dedi.

Minik Daniel’in babası Ertan Pehlivan ise oğlunun motosiklete olan ilgisini birinci kere geçen yıl yapılan Avrupa Akrobasi Şampiyonası’nda fark ettiklerini söyledi.

Pehlivan, tıpkı vakitte Türkiye Motosiklet Federasyonunda dış bağlantılar sorumlusu olarak vazife yaptığını belirterek, “Dolayısıyla daima bizimle alanda. Daha evvel Avrupa Akrobasi Şampiyonası düzenlenmişti Afyonkarahisar’da. O vakitler motosikletlerin üzerinde yapılan hareketler çok güzeline gitmişti. Birinci olarak bisikleti üzerinde o da misal hareketler yaptı, hopladı zıpladı. İlgisini birinci o vakit fark ettik, tahminen farkında değildi lakin çok güzel gözlemci olduğunu gördük. Bizde oğlumuzu teşvik ettik.” dedi.

“MOTOSİKLET SPORLARINA BAŞLAMAK İÇİN BU YAŞLAR ÇOK UYGUN”

Daniel’in kendisi ve annesiyle birlikte sık sık yarışlara geldiğini aktaran Pehlivan, “Eşim Anna Pehlivan’da Dünya Motosiklet Federasyonunun vazifelisi. Münasebetiyle daima beraberiz. Birinci vakitler bebek otomobiliyle geldik. Daha sonra istikrar bisikleti kullanmaya başladık. 2019 yılında bisiklete, bu senede motosiklete başladık. Daima bizimle motosikletlerin içinde olunca o da çok sevdi.” sözlerini kullandı.

Daniel için amaçlar belirlediklerini fakat şu an önceliklerinin cümbüş olduğunu aktaran baba Pehlivan, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Daniel şimdi 1 haftadır motosiklet kullanıyor. Daniel için gayelerimiz var lakin şu an için zevk alması eğlenmesi bizim için daha kıymetli. Sürüşü uygun görünüyor. Hangi markanın şoförü kazanırsa onları tutuyor. Motokors yarışlarını bilhassa seviyor. Severse devam edecek, istemezse hayatında öteki bir yol çizip motosikleti de hobi olarak sürdürecektir. Onu vakit gösterecek. Motosiklet sporlarına başlamak için bu yaşlar çok uygun. Anne, babalar çekinmeden çocuklarını deneyimli eğitmenler eşliğinde yönlendirebilir. Bu spor çocukların kendilerine olan itimatlarını artırıyor. Disiplinli olmanın, kurallara uymanın kıymetini kavrıyorlar. O açıdan çok yararlı. Katiyetle tavsiye ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir